بایگانی نوشته‌ها


بو اسیر چیست؟ علائم رایج آن

بو اسیر چیست؟ علائم رایج آن

بواسیر چیست؟

بواسیر یکی از رایج ترین بیماری‌های نشیمنگاهی در جهان است که افراد زیادی را به خود گرفتار کرده است. داشتن شناخت و درک درست از چیستی و علل این بیماری می‌تواند به بیماران در پیشگیری، شناخت و درمان این ضایعه کمک کند.

به همین دلیل این مقاله را منتشر کرده ایم تا به شما توضیح دهیم “بواسیر چیست“، انواع آن کدامند و چگونه می‌توان از بروز بواسیر جلوگیری کرد. در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

در پاسخ به سوال بواسیر چیست باید گفت که این نوع بیماری که با نام هموروئید نیز شناخته می‌شود در واقع همان متورم شدن رگ‌ها و رگ‌های ورم کرده در قسمت تحتانی روده و یا بخش مقعد می‌باشند.     


شایع ترین علائم تومور مغزی و علت آن ها

شایع ترین علائم تومور مغزی و علت آن ها

تومور مغزی چیست؟

نام این بیماری واقعاً ترسناک است. بر اساس آمار انجمن سرطان آمریکا (ACS)، خوشبختانه احتمال اینکه شما به تومور های بدخیم مغز و ستون فقرات مبتلا شوید کمتر از ۱ درصد است. 

با این وجود، به گفته ی ACS حدود ۲۳۸۹۰ مورد تومور مغزی در سال ۲۰۲۰ تشخیص داده شده اند، که ۱۰۳۰۰ نفر از این تعداد را زنان تشکیل داده اند. طبق اطلاعات انجمن تومور مغزی آمریکا که سال ۲۰۲۰ به روز رسانی شده است، نرخ امید به زندگی در افراد مبتلا به تومور مغزی تقریباً 36 درصد می باشد. 


دو نوع تومور مغزی وجود دارد، تومور های اولیه که از مغز شروع شده و به ندرت پخش می شوند؛ تومور های ثانویه که از نواحی دیگر بدن (معمولاً ریه ها یا سینه ها) آغاز شده و به مغز سرایت می کنند.انجام کلیه عمل های جراحی مانند عمل کیسه صفرا-آپاندیس-لوزه-تیروئید-هموروئید و کلیه جراحی های عمومی
و اعمال جراحی های زیبایی مانند ابدومینوپلاستی و ماموپلاستی و گزاشتن ایمپلنت پستان
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
موردی وجود ندارد.
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...