بایگانی نوشته‌ها


چگونگی بوجود آمدن فتق در نوزادان و انواع آن

چگونگی بوجود آمدن فتق در نوزادان و انواع آن

چگونگی بوجود آمدن فتق در نوزادان

درزمان بارداری، بند ناف از طریق یک سوراخ کوچک به عضلات شکم کودک شما متصل می شود. این سوراخ پس از تولد کودک بسته می شود. در صورتی که این سوراخ بسته نشود و روده و مایعات از آن عبور کنند ، باعث برجستگی یا تورم شکم می شود.
فتق می تواند در هر سنی رخ دهد اما بیشتر در نوزادان مشاهده می شود . اما ممکن است چندین هفته یا چند ماه پس از تولد قابل تشخیص نباشد. وقتی کودک شما دچار فتق کشاله ران است ، معمولاً می توانید برجستگی در کشاله ران یا بیضه را مشاهده کنید. برآمدگی ایجاد شده همیشه قابل رویت نیست.

کیست مویی چیست؟ (Pilonidal cyst) “سینوس

کیست مویی چیست؟

کیست مویی یا سینوس پیلونیدال که در انگلیسی با نام Pilonidal cyst شناخته می شود، یکی از شایع ترین بیماری های نشیمنگاهی در بین جوانان، افراد مسن و به خصوص مردان است. که در اثر برگشتن مو به داخل پوست و رشد آن اتفاق می افتد. اگر کیست مویی درمان نشده باقی بماند، عفونت ایجاد شده و در موارد بسیار حاد می تواند وارد جریان خون شود.
این عارضه در هر قسمتی از پوست می تواند اتفاق بیفتد ولی شایع ترین آن از نوع مقعدی یا همان پایین کمر می باشد. خوشبختانه امروزه با وجود درمان کیست مویی با لیزر؛ هیچ نگرانی در رابطه با این بیماری وجود ندارد چون به صورت قطعی عفونت را از بین می برد.

علائم کیست پیلونیدال

در ابتدا ممکن است به غیر از فرورفتگی کوچک و گودی مانند روی سطح پوست ، علائم قابل توجهی نداشته باشید. با این حال ، هنگامی که کیست آلوده شده و رشد کند، ، به سرعت به یک آبسه مقعدی ( بافت متورم و ملتهب پر از چرک) تبدیل می شود.
در مرحله اولیه فرد فقط یک برآمدگی کوچک مثل تیله پشت خود حس می کند. ولی وقتی بیماری پیشرفت کند، علائم آن نیز متفاوت ظاهر می شوند. نشانه های عفونت شامل موارد زیر هستند:

تورم و ملتهب شدن کیست

درد هنگام نشستن یا ایستادن

قرمز شدن پوست و احساس درد در اطراف ناحیه

چرک یا تخلیه خون از آبسه 

ایجاد بوی بد و مشمئز کننده

موهای بیرون زده از ضایعه

ایجاد بیش از یک کیست سینوسی ، یا سوراخ در پوست

همچنین ممکن است بیمار تب با درجه پایین را نیز تجربه کند. ولی این مورد بسیار کم پیش می آید

سرطان پستان ؛ علائم، تشخیص و درمان بیماری سرطان سینه

سرطان پستان (سینه) چیست؟

سرطان پستان نوعی از سرطان است که عملکرد تقسیم سلولی در سلول‌های پستان را دچار اختلال می‌کند. سلول‌های سرطانی پستان در شخصی که مبتلا شده، بدون کنترل و بیش از حدی که لازم است تکثیر می‌شوند. سرطان پستان انواع مختلفی دارد. نوع آن بستگی به این دارد که کدام نوع از سلول‌های پستان دچار این اختلال شده‌اند. این سرطان ممکن است از جاهای مختلفی در پستان آغاز شود.


انجام کلیه عمل های جراحی مانند عمل کیسه صفرا-آپاندیس-لوزه-تیروئید-هموروئید و کلیه جراحی های عمومی
و اعمال جراحی های زیبایی مانند ابدومینوپلاستی و ماموپلاستی و گزاشتن ایمپلنت پستان
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
موردی وجود ندارد.
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...