بایگانی نوشته‌ها


رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی چیست؟مراقبت های بعد از آن چگونه است؟

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی چیست؟مراقبت های بعد از آن چگونه است؟

عمل رینوپلاستی بینی در چه مواردی انجام می شود؟

رینوپلاستی علاوه بر کاربرد زیبایی، در درمان مشکلات تنفسی و اختلالات دیگر نیز به کار گرفته می‌شود. کسانی که از پل یا نوک بینی خود ناراضی هستند و می‌خواهند قوز بینی خود را برطرف کنند و یا نوک بینی‌شان باریک‌تر شود از این روش باید استفاده کنند. سایر افرادی که به دلایل پزشکی بینی خود را عمل می‌کنند احتمالاً به علت شکستگی و یا مشکلات مادرزادی راه هوایی بینی‌شان مسدود شده است.


عمل ژنیکوماستی چیست؟

عمل ژنیکوماستی چیست؟

​​​​عمل ژنیکوماستی چیست؟بزرگ شدن سایز سینه از مشکلات رایج مردان بالغ می باشد. اما در سنین مختلف نیز مشاهده شده است. این عارضه بر اثر رشد بیش از حد بافت چربی در زیر پستان ها به وجود می آید. همچنین مهم ترین علت آن اختلال در عملکرد سیستم غدد درون ریز می باشد. یعنی نسبت میزان هورمون استروژن به تستسترون تغییر می کند. این حالت گاهی ممکن است فقط برای یک طرف سینه و یا هر دو طرف بروز کند.پدیده بزرگ شدن سینه آقایان ممکن است به خودی خود با برقراری تعادل بین هورمون ها و یا مصرف دارو برطرف شود. ولی در شرایط حاد تنها راه حل درمانی آن عمل ژنیکوماستی می باشد.

فتق چیست؟ با انواع فتق و درمان آن ها آشنا شویم

فتق چیست؟ با انواع فتق و درمان آن ها آشنا شویم

فتق چیست؟

فتق زمانی رخ می دهد یک عضو بدن از طریق سوراخی در عضله یا بافتی که آن را در جایگاهش نگه داشته، خارج شود. به عنوان مثال، روده ها ممکن است از یک ناحیه ی ضعیف شده در دیواره ی شکم بیرون بزند. فتق بر حسب مکان آن انواع مختلفی دارد اما بیشتر در ناحیه ی شکم شایع هستند، اما می توانند در قسمت بالایی ران، ناف، و مناطق کشاله ی ران نیز ظاهر شوند. بیشتر فتق ها تهدید کننده ی زندگی نیستند، اما خودشان به تنهایی از بین نمی روند و گاهی اوقات برای جلوگیری از عوارض بالقوه ی خطرناک شان نیازمند جراحی هستند. تشخیص علائم اولیه ی فتق مهم است. فتق درمان نشده خود به خود بهبود نمی یابد. با این حال، با مراقبت های پزشکی اولیه یا تغییر در شیوه ی زندگی، می توان اثرات فتق را به حداقل رساندن و از عوارض تهدید کننده ی حیات مانند اختناق جلوگیری کرد.


آپاندیس چیست؟ و چه علائمی دارد؟

آپاندیس چیست؟ و چه علائمی دارد؟

آپاندیس چیست؟

آپاندیس چیست؟

آپاندیس زائده کوچکی حدود ده سانتی متر است که زیر دریچه ای که روده باریک را به روده بزرگ وصل می کند. محل دقیق آپاندیس در بدن انسان زیر شکم سمت راست است. آپاندیس مرتب از غذا پر شده و به داخل روده بزرگ تخلیه می شود. چون مجرای آن کوچک است ممکن است به خوبی تخلیه نشود لذا انسداد ایجاد شده و سپس عفونی می شود. فرد در هر سنی ممکن است دچار این بیماری شود ولی بیشتر بین سنین ۱۰ تا ۳۰ سالگی اتفاق می افتد.

آپاندیس ملتهب و متورم را آپاندیسیت می گویند که موجب دردی شدید و پیشرفت کننده در کل شکم یا اطراف ناف می شود که طی چند ساعت تبدیل به درد موضعی 


عمل جراحی کیسه صفرا با (روش جدید مینی لاپاراتومی)  توسط دکتر محمد زارع

عمل جراحی کیسه صفرا با (روش جدید مینی لاپاراتومی) توسط دکتر محمد زارع

وعمل جراحی کیسه صفرا با روش مینی لاپاراتومی که روش ابداعی واختصاصی دکتر محمد زارع میباشد    تا کنون صدها مورد عمل کیسه صفرا به این روش عمل شده   وهیچ گونه مشکل وعارضه ودردی بعد ازعمل وجودنداره

عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا چیست و چگونه انجام می شود؟

عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا چیست و چگونه انجام می شود؟

صفرا چیست؟ در این مقاله به بررسی سنگ کیسه صفرا می‌پردازیم؛ با ما همراه باشید.برای اگاه شدن این مقاله رو باهم بخوانیم:کیسه صفرا یکی از بخش‌های کوچک دستگاه گوارش شماست که در زیر کبد قرار گرفته و در فرآیند هضم و گوارش غذا موثر است. تا زمانی که کیسه صفرا وظیفه‌اش را به خوبی اجرا کند، چندان متوجه عملکرد شاخص آن نیستید، این در حالی است که اگر اختلالاتی از قبیل ایجاد سنگ ریزه‌ها در آن به وجود آید، علائم سنگ کیسه صفرا پر سر و صدا و آزاردهنده است. علائم سنگ کیسه صفراممکن است سالیان سال، سنگ در کیسه صفرا وجود داشته باشد و هیچ علامتی بروز ندهد. اگر سایز و نوع سنگ به گونه‌ای باشد که اختلال در عملکرد کیسه صفرا به وجود بیاید، شما احتمالا علائم سنگ کیسه صفرا را تجربه خواهید کرد که این نشانه‌ها عبارتند از:درد شدید و تیز در ناحیه شکم که گاهی به شانه راست و کمر تیر می‌کشد.شکم دردی که بعد از خوردن غذا تشدید می‌‌شود، مخصوصا اگر غذایی سنگین و چرب مصرف کرده باشید.شکم دردی که وقتی یک نفس عمیق می‌کشید شدت آن بیشتر می‌شود.سوزش سر دل، سوء هاضمه و احساس زیاد شدن گاز معدهاحساس پری در شکمتهوع و استفراغتب و لرززردی در پوست و چشم‌هاتغییر رنگ غیر طبیعی مدفوع (مخصوصا به رنگ روشن‌تر و خاکستری)اگر مجموعه‌ای از نشانه‌های بالا را دارید، زنگ هشدار سنگ کیسه صفرا در شما به صدا در آمده است و لازم است به پزشک مراجعه کنید.

انجام کلیه عمل های جراحی مانند عمل کیسه صفرا-آپاندیس-لوزه-تیروئید-هموروئید و کلیه جراحی های عمومی
و اعمال جراحی های زیبایی مانند ابدومینوپلاستی و ماموپلاستی و گزاشتن ایمپلنت پستان
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
موردی وجود ندارد.
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...