بایگانی نوشته‌ها


بیماری شقاق یا فیشر مقعدی چیست؟

بیماری شقاق یا فیشر مقعدی چیست؟

بیماری شقاق یا فیشر مقعدی چیست؟شقاق یک بیماری شقاق یا فیشر مقعدی چیست؟شکاف بیضی شکل کوچک در سر مقعد است که باعث درد و خون ریزی هنگام اجابت می شود. شقاق حاد، شکاف یا پارگی سطحی پوست مقعد است و درصورتیکه بهبود نیابد با گذشت زمان بیماری مزمن می‌شود. بیماری فیشر مقعد برای عموم مردم تقریبا یک چیز عادی است و افراد بسیاری به آن دچار می‌شوند، ولی غالبا با بواسیر که آن هم با درد و خون ریزی همراه است اشتباه گرفته می‌شود.

علل ایجاد بیماری فیستول مقعدی و علائم و نحوه تشخیص این بیماری

علل ایجاد بیماری فیستول مقعدی و علائم و نحوه تشخیص این بیماری

فیستول مقعدی چیست؟فیستول مقعدی از بیماری های مقعدی حاد و دردناکی است که به ایجاد مجرایی غیر طبیعی میان دو بافت از بدن اطلاق می شود و می‌تواند بافت‌های مختلفی از بدن را به یکدیگر متصل نماید. فیستول مقعدی یکی از انواع فیستول هایی است که می تواند در بدن ایجاد گردد در اثر این بیماری مجرایی بر روی سطح پوست اطراف مقعد ایجاد می‌شود که معمولاً یک طرف دیگر این مجرا به روده بزرگ راه دارد.

علل چاقى زنان بعد از ازدواج

مشکل افزایش وزن یکی از بزرگ ترین مشکلات سلامت در بین زنان است و این موضوع بعد از ازدواج به یک دردسر بزرگ تبدیل می شود. طبق مطالعه ای 82 درصد از زوج ها پنج سال بعد از ازدواج، 10-5 کیلوگرم افزایش وزن می یابند و این افزایش وزن بیشتر در زنان مشاهده می شود همراه ما باشيد در#كلينيك_جراحى_شفا