بلفاروپلاستی یا عمل جراحی افتادگی چشم، عمل زیبایی است که به رفع افتادگی چشمان کمک می کند.افتادگی پلک بر اثر وجود پوست یا غدد چربی اتفاق می افتد. این عمل پوست های اضافی و غدد چربی را برداشته و به پلک های شما ظاهری محکم و زیبا می دهد. عمل جراحی پلک هم بر روی پلک بالا و هم پلک پایین بر طبق نظر پزشک انجام می شود.


مزایای جراحی بلفاروپلاستی پلک

با افزایش سن و از دست رفتن خاصیت ارتجاعی پوست و جمع شدن چربی در ناحیه پلک بالایی، منجر به افتادگی پلک می شود. افتادگی پلک باعث از دست رفتن زیبایی و گاهی مشکل در بینایی افراد می شود. عمل زیبایی بلفاروپلاستی یک راحل حل تضمینی و ماندگار در جهت رفع شلی و چین و چروک در ناحیه پلک بالایی و پایینی می باشد. چشمان یکی از فاکتور های اصلی در زیبایی افراد به شمار می روند.

عمل زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) با بالا کشیدن پلک بالایی باعث رفع چین و چروک ناحیه پلک می شود. این عمل باعث جوان سازی چهره ی شما می شود. جراحی پلک باعث حفظ فرم چشمان شده و نواحی اطراف قرنیه (سفیدی چشم) بیشتر به چشم می خورند.


عمل جراحی بلفاروپلاستی برای چه کسانی مناسب است؟

عمل جراحی پلک برای هر کسی که به سن قانونی رسیده باشد قابل انجام است. اما معمولا افتادگی پلک بر اثر کهولت سن تشدید شده و نیاز به آن بیشتر می شود. این عمل برای افرادی که افتادگی پلک را به صورت موروثی دارند حتی در سن های پایین نیز انجام می شود. هدف از انجام بلفاروپلاستی در برخی مواقع زیبایی و در برخی درمانی است. در برخی بیماران مشاهده شده که پوست ها و چربی های اضافه به حدی در پلک سنگینی می کنند، که مراجعه کننده دچار نقص در بینایی می باشد.

   این عمل به انتخاب بیمار ،هم با بی هوشی عمومی وهم با،بی حسی موضعی قابل انجام است.