ماستوپکسی برای چه کسانی مناسب است؟ 

این عمل در تمام زنان بالغ که رشد سینه های آنها بهطور کامل صورت گرفته و دارای سلامت جسم و آماده ی پذیرش نتیجه ای واقع بینانه از عمل ماستوپکسی هستند مناسب است. عمل ماستوپکسی معمولا برای حاملگی هایی که پس از آن صورت میگیرد ، مانعی ایجاد نمیکند اما چون این عمل از شل شدن و افتادگی مجدد سینه ها بخصوص در جریان شیردادن فرزند جلوگیری نمیکند، بهتر است برای مراجعانی که در آینده احتمال باردار شدن برای آنها وجود دارد، عمل تا بعد از زمان تکمیل شدن خانواده شان به تاخیر بی افتد.


  جراحی لیفت سینه یا ماستو پکسی

به دلیل اینکه پس از جراحی سینه ها تا دو هفته احتمالا کبود و متورم اند و در اطراف محل بخیه درد و سوزش احساس میشود پزشک داروهای مسکن تجویز میکند و به مراجعه توصیه هایی نظیر پرهیز از بلند کردن اجسام ، فشار دادن ، خوابیدن روی شکم و فعالیت جنسی تا دوهفته ، میکند که لازم است این توصیه ها به دقت و وسواس مورد توجه قرار گیرند . همچنین درباره ی زمان و امکان کشیدن بخیه ها هم با پزشک خود مشورت کنید چرا که ممکن است لازم باشد از چسب یا ژل های سیلسکونی برای بهبود سریع زخم ها استفاده کنید.  بخیه های احتمالی آگاه کند . همچنین بنا به نظر پزشک در حین عمل امکان دارد لوله های تخلیه کننده ای زیر پوست کار گذاشته شوند تا بتواند خون و مایعات جمع شده را از بدن خارج کند.

عمل جراحی ماستوپکسی شامل چه مراحلی هست؟

(جراح.دکترمحمدزارع)

در معاینه ی قبل از عمل ، جراح مکان برش و شکل دقیق آنرا روی سینه مراجعه کننده ترسیم میکند سپس بیمار به اتاق جراحی منتقل میشود و پس از دریافت ماده بیهوشی یا بی حسی پوست شل شده و اضافه جراحی میشود و نیز نوک سینه و بقیه بافت ها به مکان بالاتری منتقل میشود. بسته به شکل و حجم سینه ی مراجعه کننده ، خطوط بخیه ممکن است عمودی به سمت پایین سینه ادامه داشته باشد یا فقط برش های محدودی در ناحبه اطراف نوک سینه زده شود.

جراح سینه در زمان معاینات قبل از عمل میتواند شما را از مکان بخیه های احتمالی آگاه کند . همچنین بنا به نظر پزشک در حین عمل امکان دارد لوله های تخلیه کننده ای زیر پوست کار گذاشته شوند تا بتواند خون و مایعات جمع شده را از بدن خارج کند.

مزیت ها ومعایب جراحی لیفت سینه

یکی ازمزیت های مهم جراحی لیفتینگ سینه این است که نتایج آن دائمی است وبرای سال ها می تواند موارد زیادی که یک زن ممکن است با آنها مشکل داشته باشد را رفع کند. شلی بافت سینه، افتادگی سینه، سایز، فرم و عدم تقارن سینه ها واصلاح فرم نوک سینه و هاله اطراف آن برای خوش فرم تر به نظر آمدن سینه ها از این قبیل موارد است. اگر بیمار بخواهد می توان ناهماهنگی هایی مثل نوک پستان های تو رفته زا نیز در این روش با موفقیت برطرف کند.

نتایج لیفت سینه

معمولا پس از جراحی یک تغییر ناگهانی در ظاهر سینه ها احساس میشود وحتی ممکن است احساس کنید که سایز پستان بند مورد استفاده تان کوچکتر شده اما این اتفاق به دلیل این است که سینه ها محکم تر و گرد تر شده اند. در اولین روز های بعد از عمل جای زخم ها یکنواخت قرمز هستند و طی یک الی دو سال صاف و نازک میشوند .
نتایج لیفت سینه تنها در شرایطی ممکن است دائمی نباشند؛ اگر سینه های شما بزرگ و حجیم هستند با افزایش سن، کشش پوست به طور طبیعی کاهش میابد و ممکن است سینه ها افتاده شود. داشتن وزن سالم و ثابت می تواند در حفظ نتایج کارساز باشد.