جراح اگر فرد کاندیدای مناسبی برای انجام این جراحی باشد تمامی جنبه ها مورد بررسی قرار می گیرد و زمان مشخصی برای انجام این جراحی تعیین می گردد. 6 ساعت قبل از جراحی نباید چیزی خورده و یا آشامیده شود. قبل از جراحی عکس هایی از بیمار گرفته می شود تا در طول جراحی راهنمای جراح باشد. همچنین علامت هایی بر روی بازو زده می شود.

روند جراحی لیپوساکشن بازو

لیپوساکشن بازو معمولاً یک تا یک و نیم ساعت به طول می انجامد. ناحیه بازو، شانه و کمر بی حس می شود و به بیمار داروهای آرام بخش تزریق می گردد. سپس چربی های این ناحیه با لیزر ذوب می شوند و بعد از آن ساکشن می گردند. می توان بلافاصله بعد از لیپوساکشن از تکنولوژی رادیوفریکونسی استفاده کرد و پوست شل شده را سفت کرده و به بهبود ظاهر بازوان کمک کرد. به بیان دیگر الاستیسیته و شکل بازو مناسب تر می شود.


سن مناسب برای انجام عمل لیپوساکشن بازو

فردی که قصد انجام لیپوساکشن بازو را دارد حداقل باید 20 سال سن داشته باشد. البته این سن برای بانوان 18 سال است. در هر سنی که این عمل انجام می شود بیمار باید از سلامتی جسمانی کافی برخوردار باشد و بدن او قدرت تحمل عمل لیپوساکشن را داشته باشد. توصیه می‌ شود افراد بالای 60 سال این عمل را انجام ندهند.

آیا با استفاده از عمل لیپوساکشن بازو می توان کاهش وزن داشت؟

لیپوساکشن بازو و یک عمل زیبایی است که برای کاهش حجم و کشیدن چربی بازوها به کار می رود. چربی ها حجم زیادی دارند در حالی که وزن کمی را به خود اختصاص می دهند. بنابراین می توان با خارج کردن این چربی ها حجم ناحیه را کاهش داد اما نمی توان کاهش وزن چشمگیری داشت. بهتر است افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند روش‌ های دیگری را انتخاب کنند. همچنین لیپوساکشن بازو بر سلولیت تاثیر نمی گذارد. سلولیت به فرورفتگی های پوست گفته می ‌شود که ظاهر نامناسبی داشته و از مقاومت بالایی برخوردار است.

دوران نقاهت بعد از لیپوساکشن بازو

بلافاصله بعد از جراحی می توان شاهد بازوهای کوچک تر بود. در صورتی که بعد از جراحی رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن در برنامه روزانه گنجانده شود می توان شاهد کاهش بیشتر سایز بازوها بود. دو هفته بعد از جراحی دوران بسیار مهمی است. مراقبت های بعد از جراحی بر نتیجه جراحی تاثیر چشمگیری می گذارند.
بلافاصله بعد از جراحی فرد شاهد خروج چربی، خون و مایعات از ناحیه جراحی است. پد های بهداشتی بر روی ناحیه جراحی قرار داده می شوند تا این مایعات را جذب کند. 3 تا 7 روز بعد از جراحی باید برای معاینه بعدی به پزشک مراجعه شود. استفاده از گن های مخصوص بعد از جراحی ضروری است.

دو هفته بعد از جراحی سونوگرافی انجام می گیرد. به این ترتیب جریان خون و کاهش تورم ناشی از جراحی بررسی می گردد. میزان تورم در روز دوم تا پنجم حداکثر میزان ممکن را دارد. در این دوران در طول روز تنها 12 ساعت از گن استفاده می شود.

هزینه عمل لیپوساکشن بازو

هزینه عمل لیپوساکشن بازو به عوامل زیادی بستگی دارد. هرچه چربی‌ های تجمع یافته در این ناحیه بیشتر باشد، مدت زمان عمل افزایش یافته و در پی آن قیمت عمل لاغری بازو هم بیشتر می شود. مهارت جراح، روش انجام عمل و تغییرات مد نظر، قیمت لیپوساکشن بازو را تحت تاثیر قرار می دهند.


جراح دکتر محمد زارع