آقای دکتر محمد زارع متخصص جراحی پس از کسب دیپلم از دبیرستان رازی یزد در سال 1357 در کنکور سراسری همان سال در رشته پزشکی عمومی دانشگاه ملی ایران پذیرفته شدند و در سال 1365 در این رشته فارغ التحصیل گردیدند.
دوره 5 ساله جراحی را در همان دانشگاه ادامه داده و پس از اتمام دوران آموزش جراحی در سال 1370 با کسب رتبه سوم در امتحانات
بورد تخصصی جراحی ایران فارغ التحصیل شده و از اسفند ماه همان سال به عنوان جراح و عضوهیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مشغول به کار شدند.

تصمیم به تأسیس مرکز جراحی شفا به عنوان یکی از اولین مراکز جراحی سرپایی ایران با ارائه درخواست تأسیس مرکز در سال 1372 به دانشگاه علوم پزشکی زاهدان آغاز شد و پس از دریافت مجوزهای لازم از وزارت بهداشت و درمان و تجهیز مرکز ، در فروردین 1373 افتتاح و به عنوان اولین مرکز جراحی خصوصی و شبانه روزی استان در زاهدان ، فعال گردید.

این مرکز از ابتدای تأسیس در هشت رشته جراحی عمومی و زیبایی ، گوش و حلق و بینی ، جراحی مجاری ادرار ، ارتوپدی ، اورولوژی ، چشم پزشکی ، زنان و جراحی اعصاب فعالیت خود را آغاز نموده و در طول سالهای بعد با اضافه نمودن بخش لیزر ، عنوان اولین مرکز لیزر تراپی پوست ، مو و زیبایی استان را به خود اختصاص داد و مجدداً با راه اندازی بخش کاشت مو ، علاوه بر فعالیت های مختلف جراحی به عنوان اولین مرکز مجهز کاشت مو در استان فعال میباشد.