لاغری با لیپوست یکی از روش‌های مدرن و پیشرفته جهت حذف چربی‌های زائد در بدن و ایجاد لاغریست. در اصطلاح پزشکی، «چاقی» به وضعیتی در بدن فرد گفته می‌شود که بافت چربی


آن به حدی بیش از میزان طبیعی آن رسیده باشد. افزایش بیش از حد بافت‌های چربی می‌تواند زمینه‌ساز بروز عوارض و بیماری‌های مختلف، کاهش طول عمر و کیفیت زندگی شود. وزن زیاد بدن و انباشه شدن چربی‌ها مسبب بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت، انواعی از سرطان، آرتروز و آسم می‌باشد. طبق آمار جهانی ارائه شده در این خصوص، مرگ و میر ناشی از چاقی از میزان کل مرگ ناشی از چهار نوع سرطان ریه، روده، سینه و پروستات بیشتر است. علاوه بر این، چربی‌های اضافه بدن باعث کاهش اعتمادبنفس، ایجاد مشکلات حرکتی، تنگی نفس و کاهش اراده فرد برای فعالیت‌های فیزیکی می‌شود. استفاده از روش‌هایی چون لیپوماتیک، لاغری با لیپوست و … به منظور کاهش این عوارض ابداع شده‌اند.

تناسب اندام و لاغری، آرزوی خیلی‌هاست. به خصوص در زندگی شهری و مدرن امروزی که تکنولوژی و رسانه، فعالیت‌های فیزیکی را بسیار کاهش داده است. برخی از افراد با داشتن اراده و انگیزه کافی قادر به کاهش وزن خود با به کارگیری فعالیت‌های ورزشی چون پیاده‌روی، یوگا، دویدن و … می‌باشند. برخی‌ها نیز به استفاده از روش‌هایی چون عمل برداشتن چربی شکم، بازوها، ران و سایر اندام‌های بدن روی می‌آورند. لیپوست یکی از این روش‌هاست. پیشرفت دانش پزشکی باعث شده تا عوارض لیپوست و شیوه‌های مشابه، تا حد چشمگیری کاهش یابند. در این مطلب، هزینه لیپوست شکم و پهلو، عوارض لیپوست، چگونگی عمل برداشتن چربی شکم، بهترین مرکز لیپوست در تهران و … خواهیم پرداخت. از آنجا که لیپوست دارای مزایای فراوانی‌ می‌باشدگفتیم که لیپوست در جهان به عنوان مدرن‌ترین روش تخلیه چربی‌های بدن به صورت موضعی می‌باشد. از دستگاه لیپوست جهت عمل برداشتن چربی شکم و ایجاد عضلات شش تکه برای ورزشکاران نیز استفاده می‌شود. لاغری با لیپوست در کنار اولترازد، لیپوماتیک و لیپوساکشن، به عمل‌های لاغری کم تهاجمی معروف هستند. در لاغری با لیپوست، همانند روش لاغری با لیپوماتیک، سوراخ‌های کوچکی در بدن ایجاد می‌شود که به واسطه آن، مایع مخصوصی وارد بدن شده و سپس با به کارگیری تکنیک‌های T.L.A و وایبرشن و با استفاده از حرکات رفت و برگشتی میکروسکوپی باعث تخلیه چربی‌ها از ناحیه مورد نظر می‌شود.

تکنیک T.L.A باعث تزریق یکنواخت محلول تامیسنت به صورت مستقیم در بافت‌های چربی می‌شود. دستگاه لیپوست قادر است محلول تامیسنت را با دمای بدن به صورت پایدار و ثابت نگه دارد. مکانیزم‌های بکارگرفته شده در این دستگاه قادر است چربی‌های بدن را به صورت همگن و یکنواخت از محل مورد نظر تخلیه کند. در لاغری با لیپوست، از گلوله شدن چربی‌ها در محل تحت درمان جلوگیری می‌گردد. در این روش نیز همانند لیپوماتیک، چربی‌ها به صورت زنده از بدن خارج می‌شوند که امکان استفاده مجدد از آنها در نقاط دیگر بدن، بدون احتیاج به سانتیفیوژ و شستشو پدید می‌آید.

در عمل جراحی لاغری با لیپوست، از Infiltration جهت تزریق یکنواخت استفاده می‌شود. همچنین، این روش احتیاجی به وارد کردن فشار توسط پزشک ندارد. عمل جراحی لیپوست به صورت سرپایی انجام شده و می‌شود با اطمینان بسیار گفت که عوارضی را در پی نخواهد داشت.

معمولاً عمل لیپوست جهت تخلیه چربی‌های نواحی زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد:

·         غبغب

·         سینه‌ها

·         بازوان

·         زیر بغل

·         پهلوها و شکم

·         باسن و ران

·         زانو و مچ پا و جراحی لیفت زانومزایای منحصربه فردی که در لاغری با لیپوست وجود دارد، عبارتند از:

 • استفاده از سیستم تصفیه به منظور تزریق محلول تامیسنت به صورت یکنواخت
 • پخش شدن سریع و همگن تامیسنت در تمام نقاط مورد نظر بدن
 • بهره‌گیری از ویژگی تنظیم دمای بدن بیمار با استفاده از محلول تامیسنت
 • ساکشن چربی‌ها به صورت میکروسکوپی به همراه ایجاد لرزش (Vibration)
 • تخلیه چربی به صورت یکنواخت به خصوص در عمل برداشتن چربی شکم
 • عملکرد الکترونیکی دستگاه و کارکرد بی سر و صدای آن
 • کارآیی و اثربخشی موثر و آسان در روش لاغری با لیپوست
 • کاهش ضربه‌های واردشده به دست جراح و افزایش دقت
 • عدم نیاز به بیهوش کردن بیمار در روش لاغری با لیپوست
 • کم بودن دوره نقاهت، درد و عوارض لیپوست
 • وزن کم و طراحی خاص و آناتومیک هندپیس دستگاه
 • بدون نیاز به دستگاه‌هایی نظیر کمپرسور هوا، ساکشن و پمپ تزریق
 • امکان استفاده مجدد از چربی‌ها در روش لیپوست
 • گرفتن نتیجه بهتر در ازای هزینه عمل لیپوست
 • دارای راندمان چهار برابری در مقایسه با نسخه‌های قدیمی‌تر دستگاه‌های پیکرتراشی

لیپوست را به نوعی می‌توان نسخه آپدیت‌‌شده‌ای از دستگا‌ه‌های قبلی دانست. لیپوست نه تنها دقت، قدرت و ظرافت بیشتری دارد، بلکه از تمامی مزایای دستگاه‌ بادی جت نیز برخوردار است. همچنین، لیفت پوست نیز بهتر انجام می‌شود.

جراح: دکتر محمد زارع

 برای اطلاع بیشتر و مشاوره  حضوری  کلینیک تشریف بیاریید