لیفت صورت و گردن 

آیا من کاندیدی برای یک لیفت صورت می باشم؟

اگر نشانه های پیر شدن در صورت شما, باعث شده است که شما به نظر خسته یا غمگین برسید، یک لیفت صورت ممکن است برای شما مناسب باشد. توسط تصحیح نمودن پوست اضافی در گردن، یک لیفت صورت می تواند باعث بهتر شدن نشانه های قابل رویت پیر شدن در صورت و گردن شما بشود، نشانه هایی از این قبیل:

 • افتادگی قسمت میانی صورت
 • چین های عمقی در زیر پلک های تحتانی
 • چین های عمقی در امتداد بینی که به گوشه دهان کشیده می شود
 • چربی صورت که افتاده یا جا به جا شده و باعث ایجاد jowls می شود

پوست شل و ذخیره چربی اضافی در زیر چانه و فک که باعث ایجاد حالتی بنام چانه دوگانه یا (turkey gobbler) می شود.

آیا شما به یک عمل جراحی با حداقل تهاجم علاقمند می باشید؟

اینها شامل لیفت صورت با جای برش کوچک(s-lift) و لیفت صورت لیفت صورت با برش جزئی( MACS) می باشد. کاندیداهای ایده آل شامل بیماران در دهه ۴ و ۵ زندگی با پوست اضافی حداقل تا متوسط در گردن,jowl و ناحیه وسط صورت می باشد. همچنین بیمارانی که دارای حمایت استخوانی خوب صورت می باشند و مقداری الاستیسیتی پوست را از دست داده اند، نیز کاندیداهای خوبی برای لیفتهای صورت با حداقل تهاجم می باشند.

اعمال جراحی لیفت صورت سنتی ارائه کننده نتایج بهتری برای بیماران مسن تر با شلی گردن، jowling و افتادگی میان صورت می باشند.

کاندیداهای جراحی لیفت صورت بایستی در وضعیت خوب سلامتی قرار داشته باشند. در مقایسه با غیر سیگاری ها یا کسانی که سیگار را ترک نموده اند، افراد سیگاری حرفه ای در ریسک بالاتری برای مشکلات ترمیمی می باشند. جزئیات در رابطه با سابقه سیگار کشیدن خود را بایستی با جراح پلاستیک خود در میان بگذارید..

روش جراحی لیفتینگ چگونه است؟

لیفت MACS
لیفت كلاسیك صورت فقط شامل جدا كردن پوست از نسوج زیرین و كشیدن آن بود. اما امروزه این روش با استفاده از بخیه های مخصوص درونی تغییر یافته است. در این روش می توان با انحام جراحی های محدود تر، بیشترین و بهترین نتایج را به دست اورد. این روش از لیفت صورت برای بیماران جوانتری كه مایل به انجام جراحی های بزرگتر و پیچیده تر نیستند مناسب تر است.

لیفت كلاسیك صورت
این روش در واقع روش اولیه لیفت صورت است كه در آن فقط پوست بلند شده وكشیده می شود. این عمل اثر طولانی مدت قابل قبولی ندارد و معمولا در بیماران مسن تر به كار می رود.

لیفت SMAS
روشن است كه جهت حصول نتیجه بهتر لازم است تا لیفت عمیق تری صورت پذیرد و برای این كار باید لیفت را در ناحیه گردن بر روی عضله و در ناحیه صورت بر روی فاسیا انجام داد. به این روش SMAS لیفت می گویند.
لیفت اندوسكوپیك
با استفاده از اندوسكوپ این امكان وجود دارد كه با برشهای كوچك پیشانی و ابروها را بالا كشید. در واقع این روش كه در ان برش پوستی بلند وجود ندارد به لیفت نسل سوم وچهارم معروف است

سیر بعد از عمل
در یکی، دو روز اول پس از عمل همه بانداژها برداشته میشود. در این زمان فرد متوجه تورم و تغییر رنگ در برخی از قسمتهای صورت میشود.
در صورت وجود ورم و کبودی غیرقرینه، نگرانی وجود ندارد، چون پس از مدتی به وضعیت کاملاً طبیعی برمیگردد.
حداکثر تورم در ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول پس از جراحی دیده میشود و سپس طی چند هفته برطرف میگردد. پس از چند روز میتوان از مواد آرایشی جهت محو کردن کبودیها استفاده کرد. ممکن است درجاتی از بیحسی در برخی از نواحی صورت ایجاد شود که طی چندین هفته یا بیشتر رفع میگردد.در روز چهارم تا هفتم بعد از عمل، بخیهها برداشته میشوند.
در بسیاری از موارد طی دو هفته میتوان به فعالیتهای معمول برگشت و پس از ۴-۳ هفته ورزش را شروع کرد.

توصیههای لازم بعد از عمل

 1. تا چند روز فعالیتهای خود را محدود کرده و استراحت نمایید.
 2. در موقع خوابیدن، جهت کاهش تورم و کبودی، سر بالاتر قرار گیرد.قرار دادن کمپرس سرد روی محل عمل باعث کاهش تورم و خونریزی میگردد.
 3. تا مدتی بعد از عمل از مصرف آسپرین و برخی از داروهای ضدالتهابی و استعمال دخانیات پرهیز کنید.
 4. در روزهای اول بعد از عمل، باید از زور زدن، خم شدن یا بلند کردن اجسام، پیادهروی تند، شنا کردن، ارتباط جنسی و هرگونه فعالیتی که فشار خونتان را بالا ببرد، خودداری کنید.
 5. تا حد امکان از بروز سرماخوردگی جلوگیری کرده و در صورت ابتلابه سرماخوردگی سریعاً درمان شود.
 6. موقتاً از تماس مستقیم با تابش آفتاب دوری کرده و در بلندمدت جهت حفاظت پوست از کرمهای ضدآفتاب استفاده کنید.
 7. تا حد امکان حرکات صورت مثل جویدن باید محدود شود.


پذیرش: از شنبه تا پنجشنبه فقط با تعیین وقت قبلی

لطفا از طریق تلفن یا فرم تعیین وقت اینترنتی نسبت به گرفتن وقت اقدام نمائید.
با تشکر.

۰۵۴۳۳۴۱۱۸۰۹_۰۵۴۳۳۴۲۷۹۹۹

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۹ تا ۲۲ حتی روزهای تعطیل

آدرس:زاهدان خیابان خیام ، تقاطع توحید و خیام جنب مسجد مکی زاهدان