کلینیک جراحی


جراحی  Surgery قسمتی از پزشکی است که در آن با برش بافت ها و اعضاء و سپس  دستکاری آنها سعی میشود تا یک آسیب یا بیماری تشخیص داده و یا درمان شود و  یا شکل یا کارکرد یک قسمت از بدن بهتر گردد. کسی که جراحی را انجام میدهد  را جراح Surgeon میگویند و کاری که در حین جراحی انجام میشود را عمل جراحی  Surgical operation مینامند. لغت جراح معمولا برای یک پزشک بکار برده میشود  با این حال از آن در مورد دندانپزشکان و دامپزشکانی هم که کار جراحی انجام  میدهد استفاده میگردد.

اعمال جراحی بر برحسب ملاک های مختلفی طبقه بندی می کنند

  • جراحی الکتیو Elective surgery به آن دسته از اعمال جراحی میگویند که  انجام آن را میتوان از قبل برنامه ریزی کرد بر عکس اعمال جراحی اورژانس  Emergency surgery که باید فورا انجام شود.
  • جراحی تشخیصی Exploratory surgery به دسته ای از اعمال جراحی میگویند  که از آن برای تشخیص یا تائید تشخیص یک بیماری استفاده میشود برعکس جراحی  درمانی Therapeutic surgery که هدف آن تصحیح اختلالات شکلی یا عملکردی یک  عضو از بدن است.
  • آمپوتاسیون Amputation نوعی جراحی است که در آن قسمتی از بدن، یک عضو و  یا یک اندام قطع میشود. پیوند Replantation نوعی جراحی است که در آن عضو  قطع شده مجددا به بدن متصل میشود. جراحی بازسازی Reconstruction surgery  نوعی جراحی است که در آن شکل و یا کارکرد یک بافت یا عضوی از بدن مجددا به  حالت قبل از بیماری یا آسیب برمیگردد یا به آن نزدیک میشود. جراحی پلاستیک  Plastic surgery نوعی جراحی است که در آن شکل یک عضو تغییر داده میشود. اگر  این تغییر شکل برای زیباتر کردن عضو باشد به ان جراحی زیبایی Cosmetic  surgery میگویند.
  • نوع جراحی را میتوان بر حسب عضوی که در آن جراحی انجام میشود نامگذاری کرد مثلا جراحی قلب، جراحی دستگاه گوارش یا جراحی ارتوپدی
  • جراحی باز Open surgery به نوعی از جراحی میگویند که در آن پوست و  عضلات کاملا شکاف داده شده و باز میشود تا جراحی بتواند عضو بیمار را با  چشم ببیند و سپس آن را درمان کند. جراحی کم تهاجمی Minimally invasive  surgery به جراحی گفته میشود که در آن جراح با شکاف کوچکی بر روی پوست  ابزارهایی را وارد بدن میکند و از طریق آنها عضو را جراحی میکند. عمل جراحی  لاپاروسکوپی یا استفاده از آرتروسکوپی و یا جراحی با استفاده از  فلوروسکوپی نمونه ای از این نوع اعمال جراحی هستند.
  • گاهی اوقات نوع جراحی را بر حسب ابزاری که از آن استفاده میشود نامگذاری میکنند مانند جراحی لیزری، جراحی میکروسکوپی، جراحی روباتیک
  • عمل جراحی سرپایی نوعی جراحی است که بدون بستری شدن بیمار در بیمارستان  صورت میگیرد. این جراحی ها معمولا کمتر از یکساعت طول کشیده و در کلینیک و  با بیحسی موضعی انجام میشود. جراحی های بزرگتر و وسیعتر معمولا نیاز به  بستری شدن بیمار در بیمارستان دارند.

در این كلینیك انواع مختلف جراحی های كوچك نظیر خارج كردن جسم خارجی و برداشتن ضایعات پوستی و نظایر آن انجام می شود.

  

پزشکان

ما یک تیم عالی از پزشکان ماهر، بسیار  با تجربه و با انگیزه فوق العاده داریم. ما برای  انتظارات .، نیازها و  استانداردهای شما تلاش می کنیم. با پزشکان ما در اینجا ملاقات کنید


موردی برای نمایش وجود ندارد.
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...